Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e enjte

Shqipëria

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e enjte

Më: 28 prill 2021 Në ora: 23:59
Foto ilustrim

Për ditën e enjte vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qendrueshme.

Do të mbizotërojnë orët me diell në pjesën më të madhe të vendit, vranësirat parashikohen të pakta kalimtare në orët e mesditës përgjatë relieveve malore. Era do të fryjë nga kuadrati i jugut 1-10m/sek, shoqëruar me nje valëzim në dete të forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 8 deri në 25ºC  

zonat e ulëta 12 deri në 28ºC  

zonat bregdetare 11 deri në 28ºC

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat