​Përfundon numërimi i votës preferenciale në qarkun e Korçës

Shqipëria

​Përfundon numërimi i votës preferenciale në qarkun e Korçës

Më: 29 prill 2021 Në ora: 07:54
Foto ilustrim

Ka përfunduar në të gjithë qarkun e Korçës numërimi i votës preferenciale. I fundit ishte numërimi i votave për kandidatët në KZAZ 69 në Pogradec.

I vetmi që ka thyer herësin e votave është Niko Peleshi, ndërsa nga kufiri i mandateve asnjë kandidat tjetër nuk ka mundur të bëjë rrokadë të listës, shkruan A2.

Bashkë me të gjitha KZAZ-të e qarkut më të votuarit në 427 qendrat e votimit sipas kaheve politike këta janë kandidatët me më shumë vota preferenciale në Qarkun Korçë:

PS

1-11. 479 Niko Peleshi

2-6236 Ilir Pendavinji

3-5788 Bledi Çomo

4-5447 Blerina Gjylameti

4-5164 Arian Jaupllari

5-Ilir Topi 5046

6-Olta Xhaçka 4795

PD

1-Ervin Salianji 9428

2-Selajdin Jakupllari 7425

3-Bledion Nallbati 7415

4- Edmond Spaho 5938

5-Andrea Mano 5469

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat