“SHBA mbështet drejtësinë për shqiptarët”

Shqipëria

“SHBA mbështet drejtësinë për shqiptarët”

Më: 23 qershor 2021 Në ora: 17:18
Yuri Kim

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka shpërndarë në Twitter disa foto nga Aktiviteti i Prezantimit të Raportit të Monitorimit të KLP dhe KLGJ nga Komiteti Shqiptar i Helsinkit, ndërsa përsërit edhe një herë qëndrimin e mbajtur më herët gjatë ditës.

Sipas saj, KLGJ dhe KLP kanë kaluar shumë pengesa për të arritur deri në pikën ku janë tani.

Postimi i plotë:

Këshilli i Lartë Gjyqësor dhe Këshilli i Lartë i Prokurorisë kanë kapërcyer shumë pengesa deri më tani.

Supports mbështet fuqimisht përpjekjet e tyre për të ndërmarrë një veprim të ashpër, por të nevojshëm, për të zbatuar standardet dhe për të vazhduar të bëjë përmirësime në mënyrë që reforma në drejtësi të bëhet më & më reale për të gjithë shqiptarët

Image
Twitter
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat