Flakët dalin jashtë kontrollit edhe në Përmet, digjen pyje e kullota

Shqipëria

Flakët dalin jashtë kontrollit edhe në Përmet, digjen pyje e kullota

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 23:34
Foto ilustrim

Zjarret që kanë përfshirë sipërfaqet e pyjeve në Kutal të Përmetit kanë marrë përmasa të mëdha.

Flakët kanë dalë jashtë kontrollit duke djegur sipërfaqe të mëdha pyjesh dhe kullotash.

Bëhet me dije se janë djegur 13 hektarë kullota dhe 10 hektarë pyje.

Ndërhyrja nga zjarrëfikëset është e vështirë për shkak të terrenit të thepisur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat