KLP cakton dy drejtuesit e rinj

Shqipëria

KLP cakton dy drejtuesit e rinj

Më: 16 shtator 2021 Në ora: 12:29
Foto ilustrim

Ditën e sotme, Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) ka caktuar në detyrë 2 drejtuesit e Prokurorive në Korçë dhe Mat.

Dhorina Theodhorin e ka vendosur në pozicionin e  drejtuesit të Prokurorisë pranë Gjykatës së Parë Korçë. Ndërsa Abaz Muçën në pozicionin e  drejtuesit të Prokurorisë pranë Gjykatës së Parë Mat.

Me këto dy emërime, shkon në 7 numrin e drejtuesve të emëruar nga KLP për një periudhë 3 vjeçare.

Drejtuesit e prokurorive në disa qarqe të vendit janë:

1.Anita Jella  – Prokuroria Durrës

2.Elizabeta Imeraj – Prokuroria Tiranë

3.Artan Shtrungza- Prokuroria Tropojë

4.Kreshnik Ajazi- Prokuroria Elbasan

5.Genti Xholi – Prokuroria Apel Tiranë

6.Dhorina Theodori- Prokuroria Korçë

7.Abaz Muça- Prokuroria Mat

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat