Ervin Bushati emërohet drejtor i Postës Shqiptare

Shqipëria

Ervin Bushati emërohet drejtor i Postës Shqiptare

Më: 28 shtator 2021 Në ora: 19:10
Ervin Bushati

Qeveria shqiptare ka zgjedhur drejtorin e ri të Postës Shqiptare.

Ervin Bushati është zgjedhur në krye të Postës Shqiptare.

Ekonomisti Bushati, aktualisht kryetari i PS Tiranë.

Ai ka mbajtur pozicionin e deputetit të Tiranës në dy legjislaturat e kaluara si dhe është angazhuar në komisionin parlamentar të Ekonomisë dhe Veprimtarive Prodhuese.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat