Kujdes! Ka dhe mashtrime të tilla: Vlonjati mashtron fieraken: I jep dy vendime false gjykate për divorcin

Shqipëria

Kujdes! Ka dhe mashtrime të tilla: Vlonjati mashtron fieraken: I jep dy vendime false gjykate për divorcin

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 09:25
Ilustrim

Ndodhin dhe këto. Një 27 vjeçar është arrestuar nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në policinë Fier pasi akuzohet se ka mashtruar një shtetase.

Djaloshi nga Vlora ka mashtruar shtetasen A. C., duke i premtuar se do e ndihmonte për të bërë gjyqin e divorcit me bashkëshortin e saj dhe i ka dhënë dy vendime të Gjykatës së Shkallës Parë Fier të dyshuara të falsifikuara.

"Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Fier, u ndalua shtetasi A. H., 27 vjeç, banues në Vlorë, pasi ka mashtruar shtetasen A. C.

Ai ka premtuar se do e ndihmonte për të bërë gjyqin e divorcit me bashkëshortin e saj dhe i ka dhënë dy vendime të Gjykatës së Shkallës Parë Fier të dyshuara të falsifikuara."

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat