Në Korçë, në mësim hyjnë edhe të pavaksinuarit

Shqipëria

Në Korçë, në mësim hyjnë edhe të pavaksinuarit

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 15:27
Foto ilustrim

Në Universitetin Fan Noli ne Korçë janë vaksinuar deri tani rreth 60% e studentëve një pjesë prej të cilëve kanë marrë të dyja dozat e vaksinës ndërsa të tjerë janë vetëm me një doze.

Por edhe pse për të lehtësuar vaksinimin e studentëve pranë universitetit janë 2 qendra të ngritura duket se ata zgjedhur të vaksinohen pranë qendrave të tyre të banimit.

Universiteti i Korçës prej fillimit te vitit akademik lejoi hyrjen e studentëve në auditore pavarësisht nëse ishin vaksinuar apo jo. Rektori sqaron se ky vendim nuk ishte kundër grupit të ekspertëve apo rekomandimeve të tyre, por Universiteti i Korçës edhe për shkak të numrit të vogël të studentëve ka ambiente të mjaftueshme për të zhvilluar mësimin në auditore duke respektuar masat e sigurisë.

Në Universitetin e Korçës në të gjitha programet e studimit janë rreth 3400 studentë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat