Shpërthim me tritol në një dyqan celularësh

Shqipëria

Shpërthim me tritol në një dyqan celularësh

Më: 8 nëntor 2021 Në ora: 00:29
Foto

Një shpërthim ka ndodhur në një servish celularësh në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur në mesnatë në rrugën “Thoma Goxhaj”.

Mësohet se nga ngjarja nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme të vogla materiale.

Shpërthimi ka ndodhur me lëndë plasëse. Mësohet se Në qepenin e dyqanit ishte vendosur rreth 55 gram eksploziv.

Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe nisur punën për zbardhjen e rrethanave dhe identifikimin e autorit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat