Kërcënonte bashkëshorten se do ta vriste me armë gjahu, arrestohet 43-vjeçari

Shqipëria

Kërcënonte bashkëshorten se do ta vriste me armë gjahu, arrestohet 43-vjeçari

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 17:52
Foto ilustrim

Policia në Kurbin ka vënë në pranga një 43-vjeçar që kërcënonte me jetë bashkëshorten e tij.

Bëhet e ditur se 43-vjeçari me iniciale A.O., ka kërcënuar bashkëshorten se do ta vriste.

Ndërsa në banesë pas kontrolleve iu gjetën një pistoletë, municion luftarak dhe dy armë gjahu.

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprat penale” Mbajtja pa leje e armëve shpërthyese dhe municionit” , “Prodhimi e mbajtja pa leje e armëve të gjahut dhe sportive” dhe “Keqpërdorimi e i thirrjeve telefonike “.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat