Tetraparaplegjikët protestojnë para Kryeministrisë, kërkojnë më shumë ndihmë ekonomike

Shqipëria

Tetraparaplegjikët protestojnë para Kryeministrisë, kërkojnë më shumë ndihmë ekonomike

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 15:06
Foto

Tetraparaplegjikët kanë protestuar sot para kryeministrisë për të kërkuar ndihmë ekonomike.

Një përfaqësues i tyre tha se kërkojnë që t’u rikthehet ndihma prej 300 mijë lekë të vjetra për të kryer nevoja higjienike.

Po ashtu, ata kërkojnë të përfitojnë karburantin me çmime më të lira.

Tetraparaplegjikët duan vëmendjen e shtetit, që të marrë nisma konkrete për ta, pasi siç thonë janë aksidentuar në krye të detyrës, në miniera, ushtri dhe profesione të tjera.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat