Mbërrin në Tiranë opinioni i Komisionit të Venecias

Shqipëria

Mbërrin në Tiranë opinioni i Komisionit të Venecias

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 15:31
Ilustrim

Zgjatja e mandatit të organeve të Vettingut?

Ka mbërritur në Tiranë opinioni paraprak i Komisionit të Venecias lidhur me zgjatjen e mandatit të organeve të Vettingut.

Mësohet se opinioni i Venecias është pro zgjatjes së afateve të organeve të Vetting-ut.

Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias pritet që të publikohet në datat 10 ose 11 dhjetor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat