Bllokohen daljet në autostradë/ Fier-Lushnje, e gjithë rruga është mbyllur me barriera

Shqipëria

Bllokohen daljet në autostradë/ Fier-Lushnje, e gjithë rruga është mbyllur me barriera

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 15:54
Foto ilustrim

IKMT dhe ARSSH vazhduan punën edhe paraditen e së premtes për bllokimin e të gjitha hyrjeve përgjatë aksit Rotondo e Çermës -Lushnje.

Dy ditë më parë inspektorë të dy drejtorive njoftuan banorët për të marrë leje për daljen në këtë superstradë ndërsa sot ata kanë nisur bllokimin e të gjitha këtyre daljeve.

Për banorët ky aksion është i pa menduar mirë pasi ata nga sot nuk kanë ku të kalojnë dhe nuk kanë si zgjidhje as rrugën dytësore e cila mungon.

Naim Halili specialist pranë ARRSH thotë se ky është një projekt nga Banka Botërore dhe Banka Botërore nuk investon nëse nuk ndërhyhet për bllokimin e këtyre hyrjeve të cilat konsiderohen rrezik aksidenti.

Në këtë aks rrugor rreth 12 km janë gati 6 fshatra që rruga i ndan me tokat bujqësore.
Mungesa e rrugëve dytësore dhe nën kalimeve apo mbikalimeve bën që të izolohen dhe të pengohen në mbarëvajten e punëve të tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat