Kryetari i KQZ-së: Ligji e njeh Bashën si kryetar të PD-së

Shqipëria

Kryetari i KQZ-së: Ligji e njeh Bashën si kryetar të PD-së

Më: 22 janar 2022 Në ora: 17:27
Kryetari i KQZ-së, Ilirjan Celibashi

Kryetari i KQZ-së, Ilirjan Celibashi ka deklaruar se ligji njeh Lulzim Bashën si kryetar të Partisë Demokratike.

Në mbledhjen e sotme, ai pranoi kërkesën e kryedemokratit me emrat e dy zyrtarave që do të përfaqësojnë këtë subjekt politik në KQZ.

Dy përfaqësuesit Indrit Sefa dhe Marash Logu i kërkuan Celibashit që të jenë kontakti i vetëm i KQZ-së me Partinë Demokratike.

Ndërsa, komunikimi me Ivi Kason, përfaqësuesi i PD në zgjedhjet e fundit, i cili mbështeti lëvizjen e Sali Berishës, ka përfunduar.

Këtë të shtunë, Komisioni Rregullator i KQZ-së vendoi që fushata për zgjedhjet e pjesshme vendore të nisë më 19 shkurt.

Kandidatët për 6 bashkitë e vendit do të kenë vetëm 14 ditë kohë për fushatën e tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat