Shqiptari ekzekutohet brenda një lokali në Ekuador

Shqipëria

Shqiptari ekzekutohet brenda një lokali në Ekuador

Më: 23 janar 2022 Në ora: 17:06
Foto ilustrim

Një shtetas shqiptar është ekzekutuar mbrëmjen e kaluar në veri të qytetit Guayaquil në Ekuador.

Sot është identifikuar viktima i cili është Ergys Dashi 34 vjeç.

Mësohet se i riu, ishte duke qëndruar në një restorant, ku është vrarë nga persona të armatosur. Në vendngjarje ekspertët kanë gjetur 20 gëzhoja armësh, ndërsa Ergys Dashit, i është konstatuar një plagë e madhe në pjesën ballore të kokës.

Pista që po heton policia është ajo e trafikut të drogës. Dashi në vitin 2014 është arrestuar nga policia po për kultivim droge.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat