Rama: Kam vetëm një bachelor të thjeshtë

Shqipëria

Rama: Kam vetëm një bachelor të thjeshtë

Më: 28 janar 2022 Në ora: 12:06
Edi Rama

Në bashkëpunim me Qeverinë Gjermane merr jetë një program Doktorature në Bujqësi, Mjedis, Bioteknologji, Agrobiznes dhe Mjekësi Veterinare, i cili synon kualifikimin e mëtejshëm të studentëve ekselentë dhe profesionistëve të rinj, duke shfrytëzuar ekselencën e Bashkimit Evropian.

Kryeministri Edi Rama i cili ka qenë i pranishëm në UBT ka thënë se ne duhet të kekmi një sistem të lartë arsimor të ndërkombëtarizuar.

Mes batutash, ndërsa ka folur për doktoraturat, Rama ka thënë se është i vetmi në atë sallë që nuk kishte doktoraturë apo ndonjë titull akademik.

“Kam vetëm një bachelor të thjeshtë të dikurshëm, por Evisi thotë se në ditët e sotme është master. Më është bërë tmerr masteri kur e dëgjoj”, është shprehur Rama.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat