Edi Rama takon Boris Johnsonin

Shqipëria

Edi Rama takon Boris Johnsonin

Më: 28 shkurt 2022 Në ora: 20:21
Foto nga takimi

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, po qëndron për vizitë zyrtare në Londër, ku po merr pjesë në samitin vjetor për investime në Ballkanin Perëndimor.

Ai ka takuar kryeministrin e Britanisë së Madhe Boris Johnson.

Me siguri se një nga temat që kanë diskutuar të dy është edhe lufta në Ukrainë dhe potencial që ka Shqipëria për investime.

"📍Londër - Me kryeministrin Boris Johnson🇦🇱🤝🇬🇧"

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat