Borrell në Tiranë: Ka ardhur koha e integrimit të Ballkanit Perëndimor në BE

Shqipëria

Borrell në Tiranë: Ka ardhur koha e integrimit të Ballkanit Perëndimor në BE

Më: 15 mars 2022 Në ora: 12:10
Josep Borrell

Shefi për Politikë të Jashtme i BE-së, Josep Borrell, ka thënë në Shqipëri se nuk ka kohë më të nevojshme sesa tash për të qenë të gjithë bashkë.

Ai pas kësaj është lidhur duke thënë se ka ardhur koha që gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor të anëtarësohen në Bashkimin Evropian, njofton KlanKosova.tv.

“Ka ardhur koha që të rigjallërohet procesi i zgjerimit.  Ka ardhur të rigjallërohet procesi i zgjerimit dhe të integrohet Ballkani Perëndimor në BE”, është shprehur Borrell.

“Shqipëria i ka përmbushur të gjitha kushtet për çelje të negociatave. E them me zë të fortë punën  që bëhet dhe mbështes çeljen e negociatave gjatë presidencës franceze”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat