Berisha zbulon ku gaboi me Bashën

Shqipëria

Berisha zbulon ku gaboi me Bashën

Më: 13 prill 2022 Në ora: 22:19
Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha e pranoi edhe njëherë se gaboi me Lulzim Bashën duke i besuar drejtimin e partisë që themeloi.

Berisha tha se në atë kohë besonte se Basha kishte më shumë shanse të ishte lideri i ri i partisë, pasi ishte vinte si kryetar bashkie.

“Në kohën kur doli, duke qenë kryetar bashkie kishte shanse më shumë se çdo njeri tjetër që të dilte. Sepse ishte pushteti më i fuqishëm i PD në atë kohë. Unë bërë gjithçka për fitoren e tij në bashki kjo është e vërteta brenda ligjeve. Por fitoren në PD e kishte sepse ishte kryetar bashkie”, tha ai.

Një mesazh ka edhe për Edi Ramën, të cilit i thotë të mos e krahasojë Bashën me Erion Veliajn.

“Sipas kësaj logjike uroj që Rama të mos krahasojë Erion Veliaj, të mos i duket Lulzim Bashë sepse do ta largojë tre herë para se ta kandidojë për së dyti. Balluku po i afrohet. Edi Rama e di që është i fuqizuar Veliaj”, u shpreh ish-kryeministri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat