Një kokërr vezë 11 mijë lekë dhe uji 6 mijë L, dy vajzat shokohen nga çmimet në Jug

Shqipëria

Një kokërr vezë 11 mijë lekë dhe uji 6 mijë L, dy vajzat shokohen nga çmimet në Jug

Më: 6 maj 2022 Në ora: 09:24
foto ilustrim

Vera po vjen dhe së bashku me të edhe çmimet katastrofike në Jug të vendit.

Dy vajza nga Tirana janë ankuar në JOQ se një omletë të shitet 11 mijë lekë, të vjetra.

Të rejat janë shokuar kur kanë parë faturën në Nazar. Ato kanë paguar në një lokal në breg të detit, 45 mijë lekë të vjetra vetëm për mëngjesin.

Vajzat kanë marrë tre omleta nga 11 mijë lekë, dy kafe nga 3 mijë lekë dhe një ujë me çmim 6 mijë lekë. Siç shihet edhe nga fatura, ky çmim ka nisur nga data 1 maji.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat