“Jemi parti e djathtë, të futemi në garë”- Ibsen Elezi vijon fushatën për kreun e PD, takon demokratët e Laçit!

Shqipëria

“Jemi parti e djathtë, të futemi në garë”- Ibsen Elezi vijon fushatën për kreun e PD, takon demokratët e Laçit!

Më: 15 maj 2022 Në ora: 14:01
Foto ilustrim

Rivali i vetëm i Sali Berishës për kreun e PD për zgjedhjet e 22 Majit ka vijuar ditën e sotme fushatën në ditën e dytë të saj.

Elezi u ndal paraditen e sotme në Laç ku u takua me demokratët. Ajo që ra në sy ishte fakti se pas tij ishte vendosur foto e Sali Berishës.

Gjatë fjalës së tij Elezi deklaroi se duke qenë parti e djathtë demokratët duhet të futen në garë me njëri tjetrin dhe ai që të jetë më i zoti le të marrë drejtimin e saj.

“Ne si parti jemi parti jemi parti e djathtë. Duhet të futemi në garë. Kush është më i zoti del atje. Unë këtë debat e kam me Berishën prej kaq kohësh. Procesverbali i manipuluar sy më sy”, deklaroi ndër të tjera Elezi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat