Fier/ Shpërthen bombola e gazit në banesë, dëmtohet pronari

Shqipëria

Fier/ Shpërthen bombola e gazit në banesë, dëmtohet pronari

Më: 18 maj 2022 Në ora: 16:52
Foto nga vendi i ngjarjes

Një bombol ka shpërthyer në banesën e një çifti të moshuarish këtë pasdite në Fier.

Shtëpia e bashkëshortëve ndodhet në katin e dytë të një pallati në lagjen “29 Nëntori”. Gjatë shpërthimit të dy kanë qenë në shtëpi. Raportohet se burri e ka marrë bombolën në përpjekje për ta larguar nga dhoma ku qëndronin dhe për pasojë ka marrë lëndime të lehta në duar.

Njoftimi i policisë:

Sot rreth orës 15:45, në lagjen “29 Nëntori” në banesën e shtetasit Y. M. ka rënë zjarr si pasojë e shpërthimit të bombulës së gazit.

Shtetasi Y. M ka marë dëmtime të lehta në duar.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe zjarrëfikëset, të cilët bënë të mundur fikjen e zjarrit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat