Parashikimi i motit për datën 20 maj 2022

Shqipëria

Parashikimi i motit për datën 20 maj 2022

Më: 20 maj 2022 Në ora: 07:52
Foto ilustrim

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të sjellin gjatë pasdites në Shqipëri dominimin e kthjellimeve në zonat bregdetare dhe të ulëta.

Ndërsa bë zonat malore do të ketë kalime të lehta vranësirash.

Por orët vijuese i bëjnë vranësirat më të dukshme në vend, ku më të fokusuara do të jenë në zonat lindore.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6 gradë celsius deri në 9 gradë celsius.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat