Detajet e fundit nga dy turistët e bllokuar në Valbonë, njëri nuk mund të lëvizë

Shqipëria

Detajet e fundit nga dy turistët e bllokuar në Valbonë, njëri nuk mund të lëvizë

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 19:30
Valbona

Rreth orës 18:00, në zonën e Valbonës, 2 aplinistë, duke eksploruar zonën, për shkak të terrenit të thepisur, janë bllokuar.

Njëri prej tyre është dëmtuar dhe nuk ka mundësi për të lëvizur.

2 alpinistët e bllokuar po asistohen edhe nga 2 alpinistë të tjerë, të cilët po eksploronin gjithashtu zonën e Valbonës.

"Menjëherë pas marrjes së njoftimit, shërbimet e Policisë të Komisariatit Tropojë, së bashku me ekipin mjekësor, janë nisur në drejtim të zonës ku dyshohet se janë bllokuar alpinistët", njofton policia.

Terreni është i vështirë, i thepisur ndaj është kërkuar ndërhyrja e helikopterit, me qëllim ofrimin e ndihmës për shtetasit e dëmtuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat