Protesta e 7 Korrikut, Berisha optimist për pjesëmarrje masive të opozitës, tregon rolin e Frontit për Shpëtimin e Shqipërisë

Shqipëria

Protesta e 7 Korrikut, Berisha optimist për pjesëmarrje masive të opozitës, tregon rolin e Frontit për Shpëtimin e Shqipërisë

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 16:33
Foto ilustrim

Në fjalën e tij gjatë mbledhjes së kryesisë së Partisë Demokratike, kreu i PD-së,  Sali Berisha u shpreh sot  optimist se partitë parlamentare opozitare do t’i bashkohen protestës së 7 Korrikut, të thirrur nga ai.

Berisha deklaroi se Fronti për Shpëtimin e Shqipërisë do të drejtojë protestën e 7 Korrikut.

Rama shkoi në Bruksel si përfaqësues i Aleksandër Vuçiçit. Përdori gjuhë ordineri që mund ta përdorë vetëm Lavrov, Putini apo Lukashenko ndaj udhëheqësve evropianë.


Një qeveri që kujdeset më shumë për interesat e Beograditi, se për Shqipërinë e Kosovën.

Shoqëria e vërtetë civile është e tëra në këmbë. Përben kontributin e saj në drejtimin e kësaj proteste.


Kam besim se partitë opozitare parlamentare do t’i bashkohen protestës. Anëtarëve të Këshillit Kombëtar u bie detyra të zbresin në çdo bllok dhe të për mobilizimin maksimal për këtë protestë. Ka një klimë shumë pozitive te qytetarët për protestën. Shoqëria civile është e gjitha në këmbë për të dhënë kontributin e saj. Protestën e drejton tani Fronti për Shpëtimin e Shqipërinë. Kjo protestë thirret në një kohë kur vendi ka tashmë opozitën e vërtetë. Nuk ka më as manipulime, dhe as gjë tjetër. Ka vetëm mbrojtje të interesave të qytetarëve“, tha Berisha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat