Makina përplas për vdekje punëtorin në aksin Roskovec-Poshnje, këpucët e viktimës qëndrojnë në rrugë

Shqipëria

Makina përplas për vdekje punëtorin në aksin Roskovec-Poshnje, këpucët e viktimës qëndrojnë në rrugë

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 00:33
Foto ilustrim nga vendi i ngjarjes

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Berat-Fier, në afërsi të fshatit Velmish. Një punëtor që punonte në një firmë për asfaltimin e rrugëve është përplasur nga një makinë në rrugën nacionale Poshnje-Roskovec.

Mjeti që përplasi punëtorin ishte “Pegouet” me targa AA 067 GM. Menjëherë pas aksidentit drejtuesi i mjetit është larguar nga vendngjarja.

Burime për Abc bëjnë me dije se punëtori që u aksidentua për vdekje është Mentor Lama, nga fshati Thumanë, rreth 45-vjeç.

Siç shihet edhe në videon e siguruar nga Abc, këpucët e punëtorit të aksidentuar janë ende në rrugë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat