Açka: Pse nuk do marrë pjesë në protestën e Sali Berishës

Shqipëria

Açka: Pse nuk do marrë pjesë në protestën e Sali Berishës

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 10:27

Deputetja e PD, Flutura Açka edhe një herë ka konfirmuar se nuk do të marrë pjesë në protestën e 7 korrikut të thirrur nga Sali Berisha.

Ajo në një dalje për mediat ka theksuar se nuk do të jetë fizikisht në Tiranë, por që protestën e saj ajo e ka bërë çdo ditë me fjalë.

“Unë nuk jam personalisht por çdo qytetar është i lirë të protestojë.

Qytetari është i lirë të protestojë pastaj unë kam qenë prej 30 vitesh në të gjitha protestat jo vetëm të PD e opozitës por në protestat e shoqërisë civile, është në natyrën time të protestoj.

Pastaj nuk është e thënë jam apo s’jam fizikisht, protestat e mia i kam bërë me fjalë çdo ditë”, tha Açka.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat