Kamioni përplas makinën në Berat, plagoset rëndë 27-vjeçarja

Shqipëria

Kamioni përplas makinën në Berat, plagoset rëndë 27-vjeçarja

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 13:44
Foto nga vendi i ngjarjes

Një aksident rrugor ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Dimal-Berat.

E plagosur ka mbetur Justina Gjata, 27 vjeçe. Gazetarja Eneida Petova raporton për BalkanWeb se e reja është nisur me urgjencë drejt Traumës, pasi ndodhet në gjendje të rëndë.

Berat/Informacion paraprak

Rreth orës 12:00, në aksin rrugor Dimal-Berat, pranë Rrethrrotullimit, shtetasja J.Gj., 27 vjeçe, duke drejtuar mjetin tip Wolksvagen, është përplasur me një mjet tip Kamion.

Për pasojë është dëmtuar drejtuesja e mjetit shtetasja J.Gj, e cila është transportuar në Spitalin Rajonal Berat, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po kryen veprimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat