Zjarr në malin e Terovicës së Lezhës

Shqipëria

Zjarr në malin e Terovicës së Lezhës

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 14:16
Foto nga vendi i ngjarjes

Zjarr në malin e Terovicës së Lezhës.

Zjarri ka përfshirë komplet malin që lidhet me fshatin Bend në kufi me Shkodrën.

Deri tani jan djegur rreth 15 hektar pyll me bimësi, shkurre dhe pisha.

Zjarri po përhapet me përmasa të mëdha  ndikuar edhe nga era që fryn.

Ndonëse në vendgjarje ndodhen dy zjarrefikëset dhe Policia e Shtetit është e pamundur ndërhyrja sepse terreni është shumë i vështirë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat