Protesta e 7 korrikut, Hajdari: Vapa nuk i pengon demokratët

Shqipëria

Protesta e 7 korrikut, Hajdari: Vapa nuk i pengon demokratët

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 22:42
Protesta e 7 korrikut, Hajdari: Vapa nuk i pengon demokratët

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD, Rudina Hajdari, ka publikuar një foto ku tregon punën për organizimin e protestës kombëtare të 7 korrikut.

Në postimin e saj Hajdari shkruan se është detyra e opozitës që të punojë fort pa pushim për tu rikthyer shqiptarëve besimin dhe për t’u risjellë atyre shpresën e humbur.

“Vapa dhe periudha e pushimeve nuk i ndalin demokratët që të punojnë fort për organizimin e protestës së datës 7 korrik.

Shqipëria është në rrezik sepse po qeveriset nga një njeri i papërgjegjshëm i cili nuk ka lënë burim natyror, pasuri kombëtare e qindarkë nga buxheti pa zhvatur për interesin e tij dhe klientëve të tij.

Teksa një pakicë pasurohet, shqiptarët vuajnë apo emigrojnë drejt vendeve që u japin shpresë për të ardhmen.

Është detyrë e opozitës që të punojë fort e pa pushim për tu rikthyer shqiptarëve besimin se mund ta ndërtojnë të ardhmen këtu dhe për tu risjellë atyre shpresën e humbur.

E lumtur që sot pashë shumë energji pozitive dhe force te strukturat e njësisë nr.2 në Tiranë”, shruan Hajdari.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat