Shembet masivi shkëmbor, bllokohet rruga Burrel – Klos

Shqipëria

Shembet masivi shkëmbor, bllokohet rruga Burrel – Klos

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 11:26
Foto ilustrim

Një masiv shkëmbi është shembur mëngjesin e kësaj të mërkure në aksin rrugor Burrel – Klos, duke rrezikuar automjetet që lëvizin në orët e mëngjesit.

Masivi shkëmbor është shembur në vendin e quajtur “Shkëmbi i kuq” në fshatin Suç. Fatmirësisht në momentin e shembjes së shkëmbit në rrugë nuk ka patur automjete.

Ndërkohë qarkullimi është bllokuar në njërin kah lëvizjeje, ndërsa nuk ka ndërhyrje për largimin e gurëve për shkak se rruga ende nuk ka mirëmbajtje.

Shembje gurësh ka patur vazhdimisht edhe në aksin e Shkopetit e po ashtu edhe në aksin Klos – Qaf Buall.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat