Zjarr në Novoselë, flakët përhapen përgjatë autostradës

Shqipëria

Zjarr në Novoselë, flakët përhapen përgjatë autostradës

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 22:41
Foto ilustrim

Një vatër zjarri është aktivizuar në Novoselë pranë autostradës.

Në vendngjarje janë aktualisht dy mjete dhe 7 efektivë për lokalizimin e zjarrit.

Siç duket edhe në pamje, flakët janë përhapur në një sipërfaqe të madhe  me shkurre dhe po punohet ende për shuarjen e tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat