“Katastrofë” çmimet në jug të Shqipërisë, ja sa paguajti pushuesi për makarona

Shqipëria

“Katastrofë” çmimet në jug të Shqipërisë, ja sa paguajti pushuesi për makarona

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 10:36
Foto ilustrim

As fundi i sezonit veror nuk po i ndal ankesat e pushuesve në jugun e Shqipërisë.

Kryesisht këto ankesa kanë të bëjnë me faturat e fryera të restauranteve atje.

Kështu, në një faturë të publikuar nga “Joq Albania” shihet se si një pushuesi, i ka kushtuar një pjatë me pasta, “Linguini gjinkalle”, hiç më pak se 4 mijë e 500 lekë.

Image
Fatura

Në euro i bie diku mbi 38 euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat