Dhunimi i nënë e bir nga grabitësit, flet i afërmi: Erdhën me automatik e maska, i torturuan

Shqipëria

Dhunimi i nënë e bir nga grabitësit, flet i afërmi: Erdhën me automatik e maska, i torturuan

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 12:29
Foto ilustrim

Nënë e bir janë dhunuar dhe grabitur nga 5 persona të armatosur pak pas mesnatës së të shtunës në Klos.

Pasi i kanë lidhur e dhunuar, hajdutët janë larguar nga vila trekatëshe duke grabitur një shumë prej 8 mijë eurosh dhe 1 milion lekësh. Sipas një të afërmi, dy anëtarët e familjes që ndodheshin në ato momente në shtëpi janë  torturuar, ndërsa djalin e kanë rrahur “tmerrësisht shumë”.

“S’kishte ka ndodhur ndonjëherë. Se dimë se ça po hyn e ça po del. Kush bën kështu veprimesh, duhet pushkatuar, është hequr pushkatimi këtu. Ishte e ëma me djalin. E morën vesh lajmin kur pamë policinë. Kanë ardhur në orën 1 me automatik e maska. I kanë torturuar, i kanë goditur.

Çunin mesa mora vesh e kanë rrahur tmerrësisht, ata që kanë hyrë e kanë lidhur”, tha i afërmi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat