Sulmi ndaj “Prestige Resort”/ Kryemadhi: Me forcën e fadromave ushtron presion mbi mediat

Shqipëria

Sulmi ndaj “Prestige Resort”/ Kryemadhi: Me forcën e fadromave ushtron presion mbi mediat

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 11:43
Deputetja e Partisë së Lirisë Monika Kryemadhi

Deputetja e Partisë së Lirisë Monika Kryemadhi ka komentuar sulmin e paligjshëm të 1 dhjetorit të Qeverisë në ambientet e Prestige Resort.

Sipas Kryemadhit, kryeministri Edi Rama kërkon të ushtrojë presion mbi mediat por dhe mbi opinionin publik dhe të çojë mesazhe kërcënuese kundër atyre që dalin kundër.

Deklarata e Kryemadhit:

Policia e ndërtimit, policia e shtetit bashkia gjithë instrumetnet që ai përdor tërheq jo vetëm vëmendjen por tregon që “unë s’kam ndërmend të bëhem pjesë e BE”.

Gjëja e parë që ka një vend që aspiron integrimin ka lirinë e fjalës e të mediave dhe bazën e funksionimit të demokracisë.

Me forcën e fadromave ushtron presion mbi mediat dhe mbi vetë opinonin duket treguar që kush hap gojën do ketë fadromën përpara.

Minuese për Shqipërinë, hapa pas që e cojnë gjthë procesin e anëtarësimit në BE.

Frika që Rama ka nga pakënaqësia në opinion, kërkon ta shtypë përmes fadromave e të detyrojë që njerëzit të nënshtohen do i vijë fundi hap pas hapi.

Largimii vëmendjes nga afera e portit Durrës, intimidimi që i bën prokurorisë për inceneratorët bëjnë bashkëpunioëtore SPAK e drejtësinë kur intimidime të tilla e veprimet të tilla, dhe pallatet e sekuestruara kanë shkuar në veprimtari të paligjshme të vet kryeministrit dhe institucioneve të tij.

Përdorimi i institucioneve të shtetit, mos veprimtaria e SPAK e bën bashkëfajtore në krim e cenimin e demokracisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat