Korça mbulohet nga dëbora/ Kriposet aksi në afërsi të Qafë-Plloçës

Shqipëria

Korça mbulohet nga dëbora/ Kriposet aksi në afërsi të Qafë-Plloçës

Më: 31 janar 2023 Në ora: 09:04
Foto ilustrim

Qyteti i Korçës është zgjuar mëngjesin e sotëm i mbuluar nga manteli i bardhë.

Reshjet kanë nisur që prej orës 7:30 të mëngjesit të sotëm ndërsa temperatura mesatare shkon deri në minus 3 gradë.

Kontraktorët janë në gatishmëri për mirëmbajtje dimërore.

Në aksin Korçë-Pogradec në afërsi të Qafë-Plloçës po kriposet pasi dhe ky aks është përfshirë nga reshjet e dëborës.

Deri tani, paraprakisht mësohet se rrugët janë të kalueshme dhe nuk paraqitet asnjë problematikë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat