Rama takon kryetarin e Kuvendit të Mbretërisë së Bashkuar

Shqipëria

Rama takon kryetarin e Kuvendit të Mbretërisë së Bashkuar

Më: 23 mars 2023 Në ora: 16:28
Edi Rama dhe Lindsay Hoyle

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në vijim të vizitës së tij në Londër u prit sot në një takim nga kryetari i Kuvendit të Mbretërisë së Bashkuar, Lindsay Hoyle.

Gjatë këtij takimi, Rama shoqërohej nga ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj dhe ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi.

Rama ka nisur sot një vizitë zyrtare në Britaninë e Madhe, me një takim të organizuar në prestigjiozen “London School of Economics”.

Sipas agjendës së publikuar në medie, kryeministri Rama pritet të takohet pasditen e sotme me homologun e tij britanik, Rishi Sunak.

Po ashtu, në kuadër të kësaj vizite Rama do të takohet me komunitetin shqiptar në Londër dhe me përfaqësues të biznesit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat