Aksident me motor, shoferi dërgohet me helikopter drejt Traumës

Shqipëria

Aksident me motor, shoferi dërgohet me helikopter drejt Traumës

Më: 9 qershor 2023 Në ora: 16:31
Foto ilustrim

Një 64-vjeçar u përfshi në një aksident me motor ditën e sotme në fshatin Tren, në Devoll.

Trifon Kordalli u plagos rëndë pasi humbi duke drejtuar një motomjet tip “Yamaha” ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Ai është nisur me helikopter drejt Tiranës, për mjekim më të specializuar për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore. 

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut të daljes nga rruga.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat