Temperatura përvëluese, sa do të shënojë termometri në orët e pikut? Moti për ditën e diel

Shqipëria

Temperatura përvëluese, sa do të shënojë termometri në orët e pikut? Moti për ditën e diel

Më: 23 korrik 2023 Në ora: 07:24
Foto ilustrim

Këte të diel Shqipëria do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Depërtimi i masave ajrore me origjinë nga Afrika e Veriut do të bëjë që temperaturat e larta dhe orët e gjata me diell të mbizotërojnë në të gjithë territorin.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim -verilindje me shpejtësi mesatare deri në 7m/s, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-2 ballë.

Më poshtë tabela me temperaturat.

Maksimalja kap vlerën e 41 gradëve ditën e sotme.

Image
Tabela me temperaturat
commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat