Parandalohet ngjarja e rëndë në një familje në Bulqizë, arrestohet 31-vjeçari pasi dhunoi nënën e tij

Shqipëria

Parandalohet ngjarja e rëndë në një familje në Bulqizë, arrestohet 31-vjeçari pasi dhunoi nënën e tij

Më: 2 prill 2024 Në ora: 12:37
Foto ilustrim

Policia e Bulqizës ka arrestuar në flagrancë një 31-vjeçar, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj nënës së tij, duke i shkaktuar lëndime në trup.

Njoftimi i policisë:

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Bulqizë, pas marrjes së njoftimit, për  një konflikt që po ndodhte në një familje, menjëherë shkuan në adresën e dhënë.

Si rezultat i ndërhyrjes në kohë dhe veprimeve të shpejta profesionale, u parandalua përshallëzimi i mëtejshëm i konfliktit dhe u arrestua në flagrancë shtetasi H.M., 31 vjeç, banues në Bulqizë. Ky shtetas, është konfliktuar dhe ka dhunuar fizikisht  nënën e tij, duke i shkaktuar dhe lëndime trupore.

Specialistët e sektorit të Policisë Rrugore, arrestuan në flagrancë shtetasin R.S., 33 vjeç, banues në Peshkopi,  pasi u konstuatua, duke drejtuar automjetin e tij në gjendje të dehur.

U referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi penal në gjendje të lirë, për shtetasin E.B., 19 vjeç,  banues në Peshkopi, pasi u konstatua duke drejtuar automjetin e tij, nën ndikimin e alkoolit.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Dibër, për veprime të mëtejshme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat