Estrada e Shkodrës, 60 vite; Festa me “Humor me shkollë të mesme” - Bota Sot
Estrada e Shkodrës, 60 vite; Festa me “Humor me shkollë të mesme”

Teatri

Estrada e Shkodrës, 60 vite; Festa me “Humor me shkollë të mesme”

Më: 2 nëntor 2018 Në ora: 15:45
“Humor me shkollë të mesme”

Estrada e Shkodrës feston 60 vjetorin e krijimit. Aktivitetet nisën me vënien në skenë të varietesë “Humor me shkollë të mesme”, përmes të cilës për mbi 2 orë publiku shijoi batutat dhe të qeshurat të ndërthurura me këngë.

Në një sallë të tejmbushur, ikonat e humori, mjeshtrit e mëdhenj Zyliha Miloti e Besnik Çinari, e krah tyre Drande Xhaj, Anton Krosaj, Muhamet Çekini, Astrit Fani etj, thumbuan jo pak edhe realitetin e sotëm.

Skeçi i homazheve për Vllazninë, ekipi emblemë i futbollit shqiptar, që në prag të 100 vjetorit të krijimit ra në kategorinë e parë shënoi kulmin e mbrëmjes. Këto homazhe ngjiten në skenë emrat e mëdhenj që bënë historinë e këtij sporti si Sabah Bizi, Paulin Ndoja, Selami Dani, e deri tek brezi më i ri Viorensin Sinani, Edi Martini, Rudi Vata etj.

Aktori dhe regjisori i kësaj varieteje Besnik Çinari falenderoi publikun, që është i vetmi që asnjëherë nuk e braktisi trupën e estradës.

Bashkë me humorin, siç e ka traditë Shkodra nuk mungoi as kënga e ardhur mjeshtërit nga këngëtarët Bujar Qamili, Mukades Çanga apo Vjoleta Zefi, e të tjerë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...