Drita zbulon përbërjen për pranverë, pretendon të gjitha trofetë  

Volejboll

Drita zbulon përbërjen për pranverë, pretendon të gjitha trofetë  

Nga: K.Goca Më: 9 shkurt 2021 Në ora: 12:16
Drita zbulon përbërjen për pranverë, pretendon të gjitha trofetë  

Kampionja vjeshtore, Drita nga Gjilani, është e gatshme për sfidat pranverore. Drita është skuadra më e përforcuar dhe kandidatja kryesore për të fituar titullin e kampiones, duke iu referuar cilësisë që ka në ekip. 

Gjatë afatit kalimtar dimëror u përforcua me emra të njohur, si Arjola Prenga dhe Ergysa Blloku nga Shqipëria, pastaj me bullgaren Ivelina Avramova, që së fundi ka luajtur në Spanjë.

Trajneri Lorik Ilazi pretendon të gjitha trofetë.

Image

Orari i ndeshjeve

“Janë caktuar datat e pjesës së dytë - sezonit pranveror për volejbollin e femrave në Kosovë.

Volejbolli do të rifilloj këtë fundjave, pikërishtë me 12/13 shkurt.

KV Drita gjendet në pozitën e 1-rë tabelare pa asnjë humbje dhe synimi i vetëm është të fillojë me këtë ritëm.

Gjate afatit kalimtare ne mes sezoneve KV Drita fal presidentit z. Jakup Shabani arrit të ruajë të gjithë përbërjen si dhe të përforcojë radhët e veta edhe me tri volejbolliste cilësore”, njofton KV Drita.

Përbërja e KV Dritës për pranverë:
Pasuese:

1. Blinera JAHA
2. Ivelina Avramova

Pranuese shërbimi (4)
1. Adelajda Prenga
2. Arjola Prenga
3. Ergysa Blloku
4. Rukije Muja

Bllokere të mesit (3)
1. Elvira Bajraktari
 2. Valmira Ramadani
 3. Vlora Berisha
4. Megi Bislimi

Korrektor-Diagonalite (2)
1. Dhurata Sylejmani
2. Lorina Mehmeti

Libero:
1. Fjolla Hyseni
2. Agnesa Hajdari

Universal:
1. Altuna Ibrahimi
2. Valbona Shabani

Shtabi Teknik:
Lorik Ilazi - Kryetrajner
Fatlum Hajrizi - Trajner
Valmir Demi - Trajner
Liridon Krasniqi - Statistike

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat