Mimoza Shkodra, nënkryetarja e parë femër në historinë e KOK-ut

Volejboll

Mimoza Shkodra, nënkryetarja e parë femër në historinë e KOK-ut

Nga: K.G. Më: 25 mars 2021 Në ora: 23:10
Mimoza Shkodra, nënkryetarja e parë femër në historinë e KOK-ut

Ish volejbollistja e mirënjohur, Mimoza Shkodra, ish reprezentuesja e Kosovës, aktualisht nënkryetare e Federatës së Volejbollit të Kosovës dhe profesoreshë,  është nënkryetarja e parë femër në historinë e Komitetit Olimpik të Kosovës. 

Ajo sonte fitoi 38 vota dhe arriti që të bëhet si nënkryetarja e parë e institucionit më të lartë në vendin tonë.

Mimoza është jashtëzakonisht e lumtur dhe falënderuese për të gjithë ata që e votuan dhe i besuan! 

Katër nënpresidentët e zgjedhur të Komitetit Olimpik të Kosovës
1. Gazmend Maxhuni 58 vota
2. Milaim Kelmendi 49 
3. Eugen Saraqini 38
3. Mimoza Shkodra Bislimi 38

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat