Rezultate të pritura në elitën e volejbollit të Kosovës

Volejboll

Rezultate të pritura në elitën e volejbollit të Kosovës

Nga: K.G. Më: 3 tetor 2021 Në ora: 23:08
KV Skenderaj

Është zhvillua java e parë e Kampionatit të Kosovës në volejboll, konkurrencën e femrave dhe të meshkujve.

Kryesisht u shënuan rezultate të pritura me përjashtim të derbit tek meshkujt mes kampionit Peja dhe Prishtina Volley, e cila përfundoi me rezultat të ngushtë 3:2 në të mirë të pejanëve. 

Në takimet tjera ashtu siç pritej edhe fituan favoritët.

Meshkujt 

Peja – Prishtina Volley 3:2
Vëllaznimi – Drita 0:3
Ferizaj – Skënderbeu 3:0
Drenica – Golden Eagle Ylli 0:3 me rezultat zyrtar
Luboteni – Ulpiana luhet në mesjavë

Femrat
Ferizaj – Skenderaj 1:3
Prishtina – Feronikeli 1:3
Malisheva – Fushë Kosova 0:3
Kastrioti – M Technologie 0:3
Drita – Fer Volley në mesjavë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat