Rivalitet mes Prishtinës e Vëllaznimit, fitojnë kryeqytetasit 

Volejboll

Rivalitet mes Prishtinës e Vëllaznimit, fitojnë kryeqytetasit 

Nga: K.G. Më: 13 nëntor 2021 Në ora: 18:12
Rivalitet mes Prishtinës e Vëllaznimit, fitojnë kryeqytetasit 

Prishtina Volley ka shënuar fitore të madhe në përballje me Vëllaznimin nga Gjakova.

Kryeqytetasit triumfuan me rezultat 3:1 (25:18, 25:27, 25:16, 30:28) ndaj gjakovarëve, në ndeshjen e javës së 7-të të Superligës së Kosovës në volejboll.

Ndeshje me rivalitet  mes prishtinasve dhe gjakovarëve, sidomos seti i dytë dhe ai i katërt përfunduan shumë ngushtë.

“Vjen fitorja e vështirë e Prishtinës”, ka shkruar Xhavit Kajtazi, kryetrajner i Prishtina Volley. 

Vëllaznimi mbetet në vend të nëntë në kuotën e 0 pikëve dhe Prishtina Volley përforcon pozitën e shtatë me 7 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat