Feronikeli ia bën mat Ferizajt, mbetet në Superligën A

Volejboll

Feronikeli ia bën mat Ferizajt, mbetet në Superligën A

Nga: K.G. Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 19:25
Feronikeli ia bën mat Ferizajt, mbetet në Superligën A

Ndeshja mes Feronikelit nga Drenasi dhe Ferizajt, ka qenë vendimtare se cila nga këto ekipe do të mbetet në Superligën A dhe cila do të largohet në Superligën B.

Feronikeli ia bën mat Ferizajt, duke e mposhtur me rezultat 3:1 në kuadër të javës së 9-të. 

“Po po! Mbesim në Superligën A të volejbollit në Kosovë!
Mbrëmë në palestrën e sportit ‘Hysni Jetullahu’ e patëm ndeshjen vendimtare për mbetjen në Superligën A, duke u ndeshur me kundërshtaren direkt KV Ferizaj, që ishte mjaft i fortë dhe vajzat tona u treguan me këmbëngulëse për fitore dhe ia dolëm!

Faleminderit të gjithëve për përkrahje!

Faleminderit Tigrat e Zi, faleminderit publik i nderuar, faleminderit vajza që nuk u dorëzuat, faleminderit trajner E. Zymeri, faleminderit kryetar A. Mehani për mbështetje të fuqishme, pa të cilën nuk do të ishim këtu!”, shkruan në faqen e KV Feronikelit.

Feronikeli renditet në vend të gjashtë me 10 pikë e Ferizajt në të shtatin me 9.

Rezultatet - m𝙚𝙨𝙝𝙠𝙪𝙟𝙩 
Ferizaj - Drita  3:2
Skenderbeu - Peja  0:3
Ulpiana - Drenica  3:1
G.E Theranda - Vëllaznimi 3:1

𝙁𝙚𝙢𝙧𝙖𝙩
Fushë Kosova - Prishtina 3:0
Fer Volley - Malisheva  3:0
Kastrioti - Skenderaj  0:3
Feronikeli - Ferizaj  3:1

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat