Tirana dhe Barleti Volley debutojnë me fitore

Volejboll

Tirana dhe Barleti Volley debutojnë me fitore

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 12:37
Tirana dhe Barleti Volley debutojnë me fitore

Vijojnë ndeshjet e Kupës së Shqipërisë në volejboll, teksa janë luajtur ndeshjet e para të grupit B për femra.

Skuadra e Tiranës fitoi me lehtësi 3-0 ndaj Elbasanit në kryeqytet (25-12, 25-12, 25-23), ndërkohë që po 3-0 fitoi edhe Barleti Volley ndaj Korabit (25-13, 25-14, 25-14). Në këtë grup fiton edhe Lushnja, që mundi 3-0 Apoloninë në derbin myezeqar (25-17, 28-26, 25-20).

Ndërkohë, kanë nisur edhe ndeshjet e para të Kupës së Shqipërisë për meshkuj, ku për Grupin A, skuadra e Vllaznisë fitoi 3-1 ndaj Studentit në Shkodër. Një ndeshje me rivalitet në dy setet e para (25-23, 24-26), dnërsa në dy të tjerat në fushë dominoi skuadra shkodrane (25-14, 25-18).

Femra – Grupi A (Java e parë)

Flamurtari – Teuta, 1-3

Vllaznia – Mirdita, 3-0

Partizani – Club Albania, 3-0

Skënderbeu (pushim)

Renditja: Vllaznia 3 pikë, Partizani 3 pikë, Teuta 3 pikë, Flamurtari 0 pikë, Club Albania 0 pikë, Mirdita 0 pikë, Skënderbeu 0 pikë.

Femra – Grupi B (Java e parë)

Apolonia – Lushnja, 0-3

Barleti Volley – Korabi, 3-0

Tirana – Elbasani, 3-0

Renditja: Tirana 3 pikë, Barleti Volley 3 pikë, Lushnja 3 pikë, Apolonia 0 pikë, Korabi 0 pikë, Elbasani 0 pikë.

Meshkuj – Grupi A (Java e parë, 4/12)

Vllaznia – Studenti, 3-1

Skënderbeu – Farka Volley

Tirana (pushim)

Meshkuj – Grupi B (Java e parë, 4/12)

Erzeni – Elbasani

Partizani – Teuta

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat