Aliu: Këta janë ambasadorët më të mirë të qytetit 

Volejboll

Aliu: Këta janë ambasadorët më të mirë të qytetit 

Nga: K.G. Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 19:07
Aliu: Këta janë ambasadorët më të mirë të qytetit 

Fer Volley është fitues I Kupë së Federatës (FVK-së) në volejboll.

Puna e madhe e trajnerit Edon Ibrahimi, ka bërë që fundvitin të përfundojnë me trofe, duke e mposhtur në finale Dritën me rezultat 3:1 në palestrën e sportit “Bashkim Selishta – Petriti” në Gjilan.

Fer Volley (femrat) u priten nga i pari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu.

“2 Kupa për dy skuadrat ferizajase, fituese të Kupës së Federatës së Volejbollit të Kosovës
Krenari e kënaqësi e veçantë, të pres sot në zyrën time, kampionet e volejbollit nga KVF “Fer Volley” të cilat i sollën Ferizajt, Kupën e Federatës së Volejbollit në Kampionatin e mbajtur në Gjilan. Po kështu, edhe djelmoshat e Ferizajt në KV “Ferizaj” i sollën trofeun e Kampionit, Ferizajt. 

Këta janë ambasadorët më të mirë të qytetit, me energjinë e tyre, sukses plotë e me vizionin e qartë, për ta mbajtur Ferizajn në majat e kampionëve të Kosovës në volejboll, suksese këto që kanë pasur e do ta kenë mbështetjen tonë të fuqishme”, ka shkruar Aliu në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat