Seminari për trajnerë të volejbollit nën ligjërimin e Bujar Dervishajt

Volejboll

Seminari për trajnerë të volejbollit nën ligjërimin e Bujar Dervishajt

Më: 14 dhjetor 2021 Në ora: 17:26
Abedin Ibrahimi, majtas e Bujar Dervishaj në mes dhe Valon Nikçi në të djathtë

Seminari për trajnerë të volejbollit nën ligjërimin e Bujar Dervishajt.

Të enjten, 21.12.2021, do të mbahet seminari për trajnerë të volejbollit në Fakultetin e Edukimit Fizik dhe Sporteve me fillim nga ora 18:00.

Nën drejtimin e trajnerit të mirënjohur, i cili jeton dhe vepron në Zvicër, Bujar Dervishaj (anëtar i Komisionit Profesional), ky seminar ka për qëllim shkëmbimin e përvojave dhe edukimin e mëtutjeshëm të trajnerëve kosovarë të volejbollit.

Seminari do të fokusohet në trajnime teorike dhe praktike, derisa trajnerët pjesmarrës ftohen që të paraqiten në Federatën e Volebollit të Kosovës paraprakisht, për shkak të numrit të kufizuar të pjesmarrësve, njofton FVK.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat