Ramadani: Në presion nuk jemi 

Volejboll

Ramadani: Në presion nuk jemi 

Nga: Kemajl Goca Më: 27 prill 2022 Në ora: 13:45
Ramadani: Në presion nuk jemi 

Të gjithë janë në pritje të ndeshjes së parë finale të play-off-it të Superligës së Kosovës në volejboll (femrat), mes Dritës së Gjilanit dhe Fer Volleyt. 

Pak ditë më parë këto ekipe u ndeshen mes vete në finale të Kupës së Kosovës, Drita ngadhënjeu me përmbysje të madhe, me rezultat 3:2. 

Kapitenja e Fer Volley, Valmira Ramadani, deklaron për gazetën kombëtare “Bota sot”, se janë duke u përgatitur për finalet e play-off-it dhe në asnjë mënyrë nuk janë në presion.

Image

“Siç dihet Fer Volley ka arritur pothuajse gjithë objektivat e veta që nga fillimi, fitues i Kupës së Federatës, pastaj finaliste në një ndeshje ku mund të them me pak fat edhe humbëm Kupën e Kosovës, por kjo veç se na motivon për fitore.

Në presion nuk jemi, vajzat janë të qeta e të etura për fitoret e radhës dhe mendojmë të bëjmë më të mirën tonë”, thotë Ramadani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat